Platforma

W trakcie realizacji…

Jak to się zaczęło?

Pomysł na stworzenie platformy zapoczątkowała chęć promocji nowego kierunku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej – Elektromobilność. Jego budowa wymaga bowiem zapoznania się z zagadnieniami, których studenci tego kierunku będą mogli nauczyć się na zajęciach. Praca nad platformą rozpoczęła się w maju 2021 r.

Cel projektu

Prototyp platformy tworzony jest w oparciu o robota MOBOT-EXPLORER-A1. Praca przy nim to świetny sposób na rozwinięcie wiedzy w dziedzinach takich jak np. podstawowy napędu elektrycznego czy programowania mikrokontrolerów w języku C.

Historia rozwoju platformy

• zapoznanie się z konstrukcją mechaniczną i elektryczną robota MOBOT-EXPLORER-A1;
  • zaplanowanie i realizacja zasilania platformy (połączenie dwóch akumulatorów DC);
  • implementacja modułu Bluetooth;
  • stworzenie dzielnika prądu;
  • zaprogramowanie procesora Atmega128 do odbierania informacji przez moduł Bluetooth;
  • stworzenie aplikacji do sterowania platformą.

Plan rozbudowy projektu

W planie przyszłej rozbudowy projektu wstępnie istnieją dwa pomysły modyfikacji i usprawnienia robota:
1) wyposażenie platformy w dodatkowe czujniki w celu skanowania otoczenia. Dzięki temu robot będzie w stanie sam wyznaczyć dla siebie najbardziej optymalną trasę dojazdu do określonego położenia.
2) implementacja inteligentnych kamer potrzebnych do rozpoznawania kształtów (np. człowieka).

Here is the attachments of this Post